?זומבה- איך הפכה טעות קטנה להזדמנות ענקית


במהלך החיים אנחנו מקבלים המון החלטות ועושים לא מעט בחירות. לפעמים אנחנו שוכחים שמי שאנחנו היום ומצב החיים הנוכחי שלנו זה תוצר של אוסף בחירות והחלטות שביצענו בעבר. כאשר אנחנו חושבים על המילה החלטה, זה לוקח אותנו לרגעים החשובים ביותר בחיים שלנו, שבהם קיבלנו החלטות הרות גורל. אבל יש המון החלטות שאנחנו עושים בכל יום ואנחנו לא תמיד מייחסים להן חשיבות. לאחרונה נתקלתי בסיפור המרתק שעומד מאחורי שיגעון ה"זומבה". זה סיפור נהדר שאפשר ללמוד ממנו המון על חשיבותן של החלטות וגם על איך אפשר לקחת טעות קטנה ולהפוך אותה להזדמנות ענקית ששווה הרבה כסף.


מה זה "זומבה"? ריקוד לצלילי מוזיקה לטינית המשלב פעילות גופנית ויוצר אימון מהנה, דינמי וקל יחסית לביצוע. הריקוד הזה הפך לטרנד מהפכני בכל רחבי העולם וגם בישראל. ואיך הכל התחיל? ברגע שתקראו את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדבר הזה, אתם תצחקו...אבל כמו כל סיפור הצלחה טוב, יש בו מוסר השכל חשוב עבורנו.


מדריך אירובי קולומביאני בשם אלברטו פרז עמד להיכנס לאחד משיעורי האירובי שהוא מעביר, כשלפתע גילה ששכח את קלטות השיעור בביתו. ברגע הזה בדיוק, מבלי שהיה מודע לכך, עמדה בפניו האפשרות לקבל החלטה שתשנה את חייו מקצה לקצה. הוא יכול היה לבטל את השיעור או לדחות אותו, אבל הוא החליט לעשות משהו אחר- לאלתר (משהו שאנחנו הישראלים די טובים בו). הוא החליט לקחת יוזמה! הוא חזר למכוניתו, לקח משם כמה קלטות של מוסיקה לטינית להן נהג להאזין, והמציא עבורן שיעור מאולתר שגרם להתלהבות בלתי רגילה בקרב תלמידיו.


חודשים ספורים לאחר אותו יום, השמועות על הריקוד הסוחף הגיעו לאוזני הזמרת המפורסמת שאקירה, אשר שכרה את אלברטו פרז ככוריאוגרף לאחד מאלבומיה החדשים והיתר כבר היסטוריה...אלברטו פרז הפך לסיפור הצלחה בינלאומי והביא לא רק לעצמו עושר גדול, אלא גם לגורמים נוספים שהיו מעורבים בתהליך.


מה מוסר ההשכל?


כמעט בכל סיפור הצלחה נמצא אלמנטים בולטים כמו אלה שראינו כאן: תעוזה, אלתור, החלטה, גישה חיובית, אומץ לב ועוד. רוב האנשים, אם היו במקומו של אלברטו פרז, היו מבטלים או דוחים את אותו שיעור אירובי ברגע הראשון שהיו מגלים ששכחו את הקלטות בבית. שלא נדבר על הביקורת העצמית הגבוהה שהם היו נותנים לעצמם לאחר ש"בשיא טיפשותם" שכחו להביא את הקלטות.


בכל טעות, בעיה או מכשול, חבויה הזדמנות ולפעמים ההזדמנות היחידה הזו היא כל מה שבן אדם צריך בשביל להצליח מעבר לכל דמיון. ישנם אנשים מסוימים שישמעו על הסיפור הזה ויגידו: "היה לו מזל...".


אני לא חושב שמדובר במזל. אמנם אני כמעט בטוח שהוא לא העלה על דעתו שזה מה שיקרה בעקבות האלתור הקטנטן שלו, אבל אני עדיין חושב שמה שהביא לו הצלחה כל כך גדולה היו הגורמים הבאים (שכולם היו בשליטתו):

  1. גישה חיובית- היכולת שלו לקבל את הטעות שעשה ולעבור מיידית לחיפוש הפתרון במקום לשקוע רגשית בשאלות כגון: "איך יכולתי לשכוח...?".

  2. אומץ, אלתור ותעוזה- צריך חתיכת אומץ בשביל להגיע לשיעור ולהגיד משהו כמו: "חבר'ה...היום לא יהיה שיעור אירובי, אבל הכנתי לכם משהו אחר..."

  3. בחירה- האם למנף את המצב או לעשות מה שרוב האנשים היו עושים.

  4. החלטה מהירה- הוא קיבל החלטה באופן מיידי ומיד לאחר מכן פעל בהתאם להחלטה שקיבל.

החלטה היא כוח עצום שמעצב את הגורל שלנו. כמעט בכל רגע בחיי היום יום שלכם אתם עושים בחירה או מקבלים החלטה כלשהי. אל תזלזלו בהחלטות שאתם מקבלים, כי לפעמים החלטה קטנה שנראית לא משמעותית עשויה לעצב את החיים שלכם בצורה אחרת לחלוטין.


בהצלחה

יואב

Recent Posts
Archive