כוחה של הכרת תודה


זו שעת צהריים, שמש של חורף נחה על העצים. והעלים, חלקם משתזפים, חלקם מנמנמים. שלווה עמוקה באוויר והשמיים חסרי ענן, רק שאריות הסילון מהמטוס שזה עתה חצה אותם מתפוגגות גם הן לאט לאט ומותירות רקיע תכלת חסר גבולות. משום מקום הוא מגיח במעוף מהיר, יונק דבש זעיר בצבעים של שחור וטורקיז בהיר. עיניי נשטפות פליאה והקול שבתוכי מזכיר "הנה עוד הוכחה לכך שהיקום אוהב אותי". ואז מתחיל אותו קול מוכר ולא מוכר, לומר תודה על כל מה שיש. הכרת תודה היא אחד השרירים הנפשיים שהכי חשוב לפתח ולטפח.


הקול אומר תודה רבה על היכולת לראות, על כל היופי שעיניי רואות ועל היכולת להעריך ולהוקיר את כל היופי. הוא אומר תודה רבה שאנחנו בריאים ושלמים, שאנחנו יחד, תודה על כל האהבה שיש לנו, על כל האור, על כל הטוב ועל כל השפע שיש לנו בחיים. הקול מזכיר ואומר "אני בר מזל, אני אמצא היום עשרות, אם לא מאות הוכחות, לכך שהיקום אוהב אותי", ואז היום ממשיך לו ואני מוצא, אני בהחלט מוצא כי לשריר הזה יש מומנטום, יש מינוף, יש כוח פנימי משל עצמו.


אבל חוסןכוחה של הכרת תודה לא מסתכם בזה שהיא מאפשרת לנו להעריך ולברך על הפשוט והמובן מאליו (כביכול). הקסם שלה לא מוגבל רק לפיתוח היכולת הקריטית להיות שמחים בחלקנו, להתמקד בטוב ולהעניק לנו חוסן נפשי. ברגע שהכרת תודה הופכת להרגל נפשי מושרש ויציב בחיינו, הסבירות שיקרו לנו נסים ודברים נפלאים גדלה באופן משמעותי (וגם עליהם אנחנו נודה אחר כך, המנגנון חוזר חלילה וגדל כמו כדור שלג).


איך זה קורה?


קרוב לוודאי שקראתם או שמעתם על כך לא מעט פעמים בעבר, אבל תמיד שווה לשמוע את זה שוב. אז ככה...השדה הרגשי והאנרגטי שלנו מייצר רטט מסוים, הרטט הזה הוא כמו אות או תדר שמוקרן מאתנו החוצה לכל עבר. התדר הזה מקבל מענה שוטף מכל דבר שהוא פוגש. התוצאה של התקשורת הזו היא למעשה חוויית החיים שלנו. ובמילים הכי פשוטות שיש: כשאנחנו בטוב, דברים טובים מגיעים אלינו. ולהפך כמובן.


ברגע שאנחנו מיתרגלים להכיר תודה באופן יומיומי, אנחנו הופכים את עצמנו לאנשים שהסבירות שדברים טובים יקרו להם היא גבוהה מאוד. אפשר לקרוא לזה מזל. אם כן, כדי להיות "בר מזל" צריך קודם להרגיש בר מזל. גם אם בהתחלה זה אולי ירגיש לכם מלאכותי ולא אמיתי, תמשיכו. לאט לאט זה יחלחל ואתם תמצאו את עצמכם פתאום באמת מרגישים הכרת תודה עמוקה על כל מיני דברים שיש בחייכם. ויש כאלה. תמיד יש כאלה, אצל כל אדם, אצל כולנו.


באהבה

יואב

Recent Posts
Archive