המפתח לשלווה ואיכות חיים אחרת נמצא מתחת לאף שלך


מהם החיים אם לא מה שקורה עכשיו? היכן הם החיים אם לא בדיוק איפה שאנחנו נמצאים? מהי האמת אם לא זה שישנו, זה המתרחש בפועל ברגע זה? האם נוכל לגעת בזה עכשיו כמו תינוק האוחז בחפץ כלשהו לראשונה? האם זה אפשרי עבורך לחוש את האוויר הנכנס ויוצא מגופך או את לבך הפועם? כנראה שאין דבר ממשי מעבר לחוויה המיידית שלך ברגע זה. ומסתבר שההכרה בכך והמודעות לכך הם המפתח לשלווה ולאיכות חיים אחרת לגמרי. מדוע?

המודעות הטבעית שלך למה שמתרחש ברגע זה מפתחת בהדרגה את יכולתך להבחין בין מה שאמיתי למה שלא אמיתי. כתוצאה מכך, הסיפורים הנוצרים במחשבותייך לא יכולים להטריד אותך. כנ"ל גם לגבי הדעות, האמונות והמחשבות שלך. וזאת מפני שעינייך הצלולות רואות מיד שזה רק תעתוע של דמיונך הפרוע והעבר הנפשי-גופני שלך. ואז, בדיוק כפי שברור לך לאחר שהתעוררת בבוקר שאין צורך לדאוג לגבי הדברים עליהם חלמת בלילה או לנסות לטפל בהם או להתמודד איתם, כך גם ברור לך שאין צורך לדאוג לגבי מה ש"קורה" במחשבותייך. כאשר מה שלא אמיתי מפסיק להטריד אותך, תודעתך מוצאת לבד את שלוותה הטבעית.

שלוות נפשך בפרט ואיכות חייך בכלל הם סוג של תוצר בלתי נמנע הנובע מתוך איכות היחסים שלך עם הרגע הזה, עם מה שיש עכשיו, עם המציאות, עם הממשי, עם זה! זה שאי אפשר להגדירו או להבינו או לתפוס אותו באמצעות המחשבה והרעיון. זה שאיננו מבנה מנטלי. זה המפתח שפותח את התודעה.

ככל שיכולתך להבחין בין האמיתי ליציר הדמיון והזיכרון חדה ומפותחת יותר, כך שלוותך יציבה ועמוקה יותר. ככל שיחסייך עם מה שיש אינטימיים ויציבים יותר, כך ישטפו אותך הקסם וההרמוניה של החיים הטהורים עצמם. זה המפתח והוא ממש מתחת לאף שלך עכשיו, הנוכחות שלך ברגע זה - מפתח הכניסה אל המרחב הלא ידוע.

במקום להתעסק במחשבותייך השונות, די בתשומת לב למה שקורה בפועל עכשיו. החיים הם הרגע שאנחנו חיים בו כאן ועכשיו. זהו המרחב היחידי שבאמת קיים, המרחב היחידי שבו אפשר לאהוב, המרחב היחידי שבו אפשר לפעול, המרחב היחידי שבו ניתן להקשיב, המרחב היחיד שבו אפשר ליצור.

כאשר תשומת ליבך תתרגל לנוח בטבעיות על מה שקורה ברגע זה, עינייך יוקסמו מגווני השקיעה, אוזנייך יתענגו על שירת הציפור, אפך יתמלא שמחה וחיוניות מריח האוויר שלאחר הגשם, לשונך תחגוג כל טעם וליבך יתרחב ויכיל את כל מה שסביבו. זוהי מטרתו של תרגול מדיטציה ושל המרחב המדיטטיבי, לאפשר לך להתרגל להתבוננות טבעית במה שמתרחש. לתת לך את מתנת ההכרה במציאות, בטבע של הדברים. המתנה האולטימטיבית.

באהבה,

יואב זילכה

Recent Posts
Archive