?מה הקשר בין ניסוי של נאס"א לבין היכולת הוודאית שלך להשיג מטרותלפני שאספר לכם על הניסוי המרתק שערכה סוכנות החלל האמריקנית נאס"א לפני שנים רבות, עליי לוודא שאנחנו יוצאים מאותה נקודת מוצא. ולכן, ראשית אסביר לכם מדוע השתמשתי במילים "יכולת ודאית" בכותרת. על מנת להשיג מטרות גבוהות שמעולם לא השגנו או להגשים חלומות שנמצאים מעבר לאזור המוכר לנו, אנחנו חייבים לאמן את המוח שלנו כך שהוא יאמין שהמטרות והחלומות האלה הם אפשריים עבורנו.


במילים אחרות, אנחנו חייבים לבצע תכנות מחדש של התפיסות, האמונות וההרגלים שלנו. ברגע שביצענו את אותו תכנות, אנחנו יכולים להבין באמת מדוע הצלחה היא מדע. ברגע שביצענו את התכנות הזה, היכולת שלנו להשיג את המטרות שלנו היא ודאית. היא ודאית בדיוק באותה מידה שבה אם נחזיק תפוח באוויר ונעזוב אותו, הוא ייפול על הרצפה.


מטרתה של נאס"א באותו ניסוי הייתה לבדוק את ההשפעה הפיזיולוגית והפסיכולוגית שיש לאובדן ההתמצאות המרחבית (תופעה שמתרחשת אצל אסטרונאוטים כשהם נמצאים בחלל). הסוכנות נתנה לקבוצה של אסטרונאוטים שהשתתפו במחקר משקפיים מיוחדים, שסובבו ב-180 מעלות כל דבר שהיה בשדה הראייה שלהם. למעשה, הם ראו את העולם הפוך! הנחקרים הרכיבו את המשקפיים האלו במשך כל היממה (גם בזמן השינה) והמדענים צפו במה שקרה.


בהתחלה, המדענים הבחינו בבירור בסימנים של דחק וחרדה קיצוניים שהתבטאו בלחץ הדם של הנחקרים ובסימנים נוספים. לאט לאט הם הסתגלו לאותו דחק אבל הוא לא נעלם לחלוטין. אחרי הכול, כל העולם שלהם היה הפוך.


לאחר 26 ימים קרה דבר מדהים לאחד האסטרונאוטים. זה הרגע שבו כדאי לכם להזדקף בכיסא ולהגביר את מידת הערנות שלכם, כי מה שאתה הולכים לגלות עכשיו ימחיש לכם עד כמה היכולת שלכם להשיג כל מה שאתם רוצים היא לא רק אפשרית אלא ודאית. לאחר 26 ימים עולמו של אותו אסטרונאוט התהפך בחזרה. עדשות המשקפיים לא השתנו והוא עדיין הרכיב את המשקפיים ברציפות, אבל עכשיו הוא היה מסוגל לראות את העולם סביבו בצורה נורמלית. לאחר מספר ימים, התופעה הזו התרחשה גם אצל כל יתר האסטרונאוטים.


אז מה בעצם קרה שם? אחרי תקופה של כ-30 יום, שבמהלכם הייתה זרימה קבועה של מידע חדש, מוחותיהם של הנחקרים יצרו קשרים עצביים חדשים בכמות שהספיקה לחווט אותם מחדש, כך שהקליטה החזותית והמרחבית שלהם תפקדה הפוך מהדרך שבה מתפקד המוח באופן רגיל. קראו את המשפטים האחרונים שוב ושוב עד שתבינו את האמת המדהימה שמאחוריהם.


בניסויים חוזרים שבוצעו לאחר מכן, התגלה עוד נתון מעניין. החוקרים גילו שאם המשקפיים הוסרו (אפילו לזמן קצר) במהלך התקופה הזו של עד 30 ימים, ההסתגלות העצבית שתוארה קודם לא התרחשה. כלומר, היו דרושים כ-30 ימים רצופים של קליטת מידע תפיסתי (מודע) חדש, כדי שהמוח הלא מודע יקבל את העובדה שעליו להתאים את עצמו למידע החדש הזה ולהתייחס אליו כאל דבר רגיל.


ומהי המסקנה לגבינו? בדיוק אותה המסקנה. כדי שמוחנו הלא מודע יקבל את התכנית החדשה שלנו (התוכנית של אותה הצלחה שאנחנו רוצים) ועל מנת שייווצרו בו נתיבים עצביים חדשים שמשקפים את דפוסי האמונות החדשות ואת הרגלי החשיבה החדשים שלנו, יש צורך להטמיע בו מידע חדש במשך 30 יום באופן עקבי. לאחר מכן, הצלחה הופכת להיות ברירת המחדל הטבעית שלנו ואנחנו משיגים את המטרות והחלומות שלנו בקלות יותר ובמהירות יותר, בעזרת החוקים הוודאיים של היקום.


היכולת שלנו להשיג את המטרות שלנו הופכת יותר ויותר ודאית כאשר אנחנו מבינים את חוקי הטבע ופועלים בהרמוניה מלאה איתם.


באהבה

יואב

Recent Posts
Archive