?מהו הקשר המסתורי שבין השראה לבין אמונה בעצמךזה קרה לפני כמעט שבועיים, ביום שישי בצהריים. היינו כמה חברים בהופעה של מירי מסיקה ובאחד השירים חשתי פתאום התפרצות אדירה של השראה. יכולתי לחוש את האנרגיה המצמררת בכל תא ותא בגוף שלי. תוך שניות בודדות הרגשתי שרמת האמונה שלי בעצמי וביכולות שלי עלתה בכמה רמות. עוד לפני שהספקתי לגמרי לעקל את החוויה, מצאתי את עצמי אוחז בטלפון הנייד, פותח את רשימת הרעיונות וה"פתקים" שנמצאים שם ורושם, בזריזות ומבלי לחשוב, את המילים הבאות: "יש קשר שכדאי לבחון בין השראה לאמונה. הופעה, מוזיקה, גורמת לנו להאמין בעצמנו מחדש".


אז עברו כמעט שבועיים והנה אני כאן ועכשיו, כותב לכם את המאמר הזה, כדי לבחון יותר מקרוב את הקשר המסתורי הזה שבין השראה לאמונה. נשאלת השאלה: איך ייתכן שרק מעצם הצפייה וההאזנה במסגרת ההופעה של מירי, רמת האמונה שלי עלתה? הרי באותו זמן לא עשיתי שום פעולה שגרמה לי להאמין יותר בעצמי. לא פיתחתי שום מיומנות שבנתה את האמונה. גם לא אמרתי לעצמי 100 פעם כמה אני טוב ולא עשיתי הערכה מחודשת של הכישורים והיכולות שלי. לא נזכרתי בהישגי העבר, לא דמיינתי את עצמי מצליח להשיג הישג עתידי כלשהו וגם לא התגברתי על איזשהו פחד או אתגר. אז איך בכל זאת זה ייתכן?


כדי להקצין את המסתוריות של הקשר הזה אפילו יותר, אני אזכיר לכם שאני ומירי מסיקה בכלל לא נמצאים באותו ענף. יותר מזה, מעולם לא הייתי חובב מושבע של מוסיקה. אז מה קרה שם? מה הקשר בין הביצוע של מירי מסיקה לבין האמונה שלי בעצמי וביכולותיי?


כדי להבין את זה, אנחנו צריכים להתבונן עמוק יותר בדבר הזה שנקרא השראה (באנגלית: Inspiration). המילה השראה באנגלית טומנת בתוכה את צמד המילים: In Spirit, כלומר "בתוך הרוח". למה הכוונה? אותו פרץ של אנרגיה והתרוממות רוח שאותו תיארתי בתחילת המאמר, מסמל על התעלות נפשית. באותן שניות נשאבתי אל מעבר לגבולות התודעה הרגילה ולמעשה התעלתי מעל לחשיבה ולסביבה שבה האגו משחק. הועברתי לכמה שניות לסביבה אחרת, שאחד המונחים האהובים עלי כדי לתאר אותה הוא: "שדה הפוטנציאליות הטהורה".


השדה הזה הוא "המקום" שבו אנחנו חווים את אינסוף האפשרויות שלנו כבני אדם. חשוב מאוד לציין כי ברמה של השדה הזה אנחנו זוכים להבזקים של הטבע האמיתי שממנו אנחנו עשויים. כלומר, אנחנו פוגשים את "האני האמיתי" שהוא פוטנציאל טהור, כמו חומר גלם במצב הכי טהור ונקי שלו. עוד דבר שיש להדגיש כאן הוא שאותו "אני אמיתי", ברמה הזו שעליה אני מדבר כעת, הוא לא ייחודי, אלא משותף לכולנו. זהו הפוטנציאל האנושי ולא הפוטנציאל האישי. לכן, כשאני אומר שההופעה של מירי גרמה לי להאמין יותר בעצמי, אני לא מתכוון לעצמי המזויף (האגו) או לעצמי הייחודי שלי, אלא לעצמי ברמת המהות, שממנה אני וגם מירי מסיקה וגם אתם מורכבים. זה אגב מה שמסביר איך ייתכן שרק מעצם שהותי בהופעה, רמת האמונה שלי עלתה.


מה היה חלקה של מירי מסיקה בכך? בתור זמרת אדירה ואשת במה מנוסה, מירי ככל הנראה פיתחה את היכולת להביא משהו שהוא "לא מהעולם הזה" אל העולם הזה, דרך הערוצים הייחודיים לה (במקרה הזה: הקול שלה והכישרון המוזיקלי שלה). כלומר, באותם רגעים שהיא הייתה במיטבה (מה שנקרא באנגלית: Peak State), אותו פוטנציאל טהור ולא ייחודי שתיארתי קודם (אם תרצו, ניתן לקרוא לזה גם אלוהים), זרם החוצה אל הקהל דרך "הכלי" הייחודי (במקרה הזה: מירי).


מה היה החלק שלי בכך? בשל היותי נוכח ברמת קשב וערנות גבוהה, באותם רגעי שיא של מירי, הייתי פתוח מספיק בשביל להכיל, לקבל, להכיר ולזהות את אותו פוטנציאל טהור שזרם החוצה ממנה. מאחר והפוטנציאל הטהור הזה קיים גם בי, כמו בכל אדם, משהו בי הדהד עם הזרם המתקבל (כלומר, היה באותה תדירות רטט של אנרגיה). זה כמו שאתם מזהים אדם שאתם מכירים בתוך המון של אנשים. רק שבמקרה הזה מדובר כאן באותו הדבר. כלומר, הפוטנציאל הטהור שהגיעה מגרונה של מירי זיהה את עצמו בתוכי כשהצלילים הגיעו לאוזניי. ומה התוצאה? שיצאתי מההופעה כשאני מאמין יותר בעצמי וביכולות שלי.


ליתר דיוק...זה היה יותר כמו היזכרות במה שאפשרי עבורי ורענון של אמונתי ביכולות שלי. ככה שלאחר ההופעה יצאתי עם אמונה טרייה, חזקה ועדכנית יותר. אמונה זו היא אמונה טבעית ולא מלאכותית. היא צומחת בטבעיות כשאנחנו זוכים לחיבור מחודש עם הטבע האמיתי והבלתי מוגבל שלנו, אפילו אם את החיבור הזה חשנו רק למשך שניות בודדות.


אז מה המסקנות שלנו? לא מעט פעמים הדגשתי במאמרים קודמים ובסרטוני וידאו, את כוחה של השראה ואת התפקיד החשוב שיש לה בהקשר של הצלחה בחיים, ובכלל את חיוניותה של השראה בחיים בריאים, מספקים ומאושרים. אז אתם יכולים להתייחס לזה כעוד תזכורת חשובה שמזכירה לכם את הדבר שאני תמיד אומר: שאנחנו צריכים "להשרות את עצמנו בהשראה" על בסיס קבוע. ברמה הפרקטית זה אומר לפתח הרגלים שמבטיחים כניסה של השראה אל תוך לוח הזמנים והפעילויות שלנו. לדוגמא: אם אני מודע לכך ששהייה בטבע מעניקה לי השראה, אז אני מקפיד לשהות בטבע פעמיים או שלוש בשבוע כהרגל קבוע.


מעבר לאותה תזכורת בדבר חלקה החשוב של השראה בחייכם, תקוותי היא שלאחר קריאת המאמר הזה, יש לכם הבנה עמוקה יותר באשר למהותה של ההשראה ובנוגע לקשר בינה לבין האמונה שלכם בעצמכם וביכולות שלכם.


באהבה,

יואב זילכה

Recent Posts
Archive