סדנאות מדיטציה

מתי בפעם האחרונה הרגשתם שאתה חיים בפעם הראשונה? מתי לאחרונה הייתם נוכחים באופן מלא ברגע הזה וחשתם שלמים ושלווים ללא כל צורך או רצון נוסף? הכוונה היא למרחב פתוח וחופשי שכזה בו לא חסר לכם דבר, בו אינכם רודפים יותר אחר הרגע הבא או המקום הבא. זהו מרחב בו אינכם חשים יותר בצורך להגיע לאנשהו, אתם כבר כאן, כבר ממומשים, כבר שלמים, כבר ברווחה הנפשית אותה חיפשתם מבלי שבהכרח ידעתם.

לפעמים כל מה שאנחנו צריכים בחיים זה קצת שלווה, פחות מתח נפשי ויותר מנוחה ללב ולתודעה, קצת יותר איזון, קצת יותר בהירות, קצת יותר נחת וסיפוק. מדיטציה מאפשרת לנו להתחבר למציאות, להיות ערים, נוכחים, לשהות במודעות למה שמתרחש בפועל. העניין הוא שרובנו זקוקים לכך כמו אוויר לנשימה, מפני שרוב הזמן אנחנו מנותקים, טרודים כמעט לגמרי בעולם המחשבות - ביצירה מנטלית, בעולם הדעות, הציפיות, האכזבות, הזיכרונות, השאיפות, התקוות, החרדות ועוד...במצב זה הפוטנציאל לסבל הוא גדול מאוד, מכיוון שאם אנחנו לא מחוברים למציאות, אז אנחנו לא מסוגלים להבחין בין מה שאמיתי למה שאין לו כל תוקף. במילים אחרות: בין התוכן של החשיבה לבין מה שקורה בפועל, באופן ממשי. לכן אנחנו מוטרדים וסובלים מדברים שלא קורים (קולטים את האבסורד?).

מדיטציה מסייעת לנו להפסיק לסבול ממה שאנחנו חושבים שקרה, ממה שאנחנו חושבים שקורה וממה שאנחנו חושבים שיקרה. היא מפתחת ריכוז וחיוניות ומביאה אותנו אל הרגע לו חיכינו כל החיים באמצעות כך שהיא מלמדת אותנו באופן עמוק וחווייתי שכל רגע הוא הרגע לו חיכינו כל החיים. וזאת משום שהרגע הזה הוא עצמו החיים, הוא המרחב בו החיים מתרחשים. החיים לא קיימים מעבר למה שקורה עכשיו, מעבר לרגע זה. המדיטציה היא מרחב של מודעות טבעית למה שיש, למה שקורה עכשיו. מרחב של התבוננות והכרה במציאות, חלל בו אנחנו זוכים לפגוש את עצמנו ולגלות את טבענו ואת טבע המציאות בצורה הכי אינטימית שיש.

תרגול מדיטציה בונה ומפתח בנו את שריר המודעות, שריר הנוכחות, שריר האיזון הנפשי. וכמו כל שריר, גם השריר הזה זקוק להרגל על מנת לצמוח ולהתפתח בהדרגה. הרגל של למידה, אימון ותרגול מתמיד.

סדנאות המדיטציה שלנו נמשכות בדרך כלל כ-2-3 שעות ומעוצבות כך שכל אדם המעוניין בלימוד ובתרגול מדיטציה יכול לטעום את טעמה של המדיטציה ולאמץ כלים פשוטים להמשך תרגול עצמאי בחיי היום יום. סדנאות מדיטציה בהנחייתי לרוב מתאימות למתחילים ולמתקדמים כאחד (אלא אם כן צוין אחרת לגבי סדנה ספציפית). לפעמים הן ארוזות סביב נושא או קונספט מסוים ולפעמים לא.

בעמוד זה תוכלו להתעדכן לגבי סדנאות מדיטציה בהנחיית יואב זילכה

סדנת המדיטציה הבאה >>

פרטים יופיעו כאן בקרוב...

לנוחיותך, יש עוד דרכים ללימוד ותרגול מדיטציה: